Bolesť hlavy
-
Ibalgin – jeden z najznámejších liekov na bolesť hlavy, dostupný vo forme 200 mg, 400 mg alebo vo forme kapsúl s rýchlym nástupom účinku. Liek obsahuje liečivo ibuprofen, ktoré má analgetické (proti bolesti) a antiflogistické (protizápalové) vlastnosti. Liek nie je vhodný pri osobách, ktoré majú diagnostikované vredy na žalúdku a tiež pri poruchách zrážanlivosti krvi a závažnom srdcovom zlyhávaní.
-
Paralen, Panadol – liek s obsahom liečiva paracetamol, pre dospelých v dávke 500 mg, pre deti vo forme tabliet s obsahom 125 mg paracetamolu, ktoré sú vhodné pri bolesti hlavy
Bolesť hlavy v tehotenstve
Liekom prvej voľby počas celého obdobia tehotenstva je paracetamol (Paralen, Panadol). Počas prvých dvoch trimestrov je možné užiť aj ibuprofen (Ibalgin, Brufen), avšak vždy až po konzultácii s lekárom.
MEDIKAMENT TIP: Pripravili sme pre vás veľkého sprievodcu rôznymi bolesťami hlavy, ktoré sa odlišujú podľa miesta vzniku. Zistíte v ňom nielen príčinu bolesti hlavy, ale aj ako sa jej zbaviť.
Bolesti zubov
Na tlmenie bolesti zubov sa používajú nesteroidné antiflogistiká (ibuprofen, diklofenak, nimesulid) alebo rôzne kombinácie liečiv s analgetickým účinkom. Lieky s kombináciami dvoch a viacerých zložiek majú vyšší účinok, pretože zložky sa navzájom ovplyvňujú a efektívnejšie tlmia bolesť.
-
Ibalgin Plus – kombinácia dvoch liečiv, 400 mg ibuprofénu a 100 mg kofeínu. Liek je vhodný pri tlmení stredne silnej bolesti hlavy ale aj na zmierňovanie bolesti zubov.
-
Acifein – liek je vhodný na zmierňovanie bolesti zubov, hlavy, ale aj pri bolestiach kĺbov a svalov napríklad pri chrípke.
MEDIKAMENT TIP: Trápi vás bolesť spôsobená citlivými zubami? Zistite, čo vám pomôže.