Vitamíny
Doplnky výživy

Podkategórie

 • Vitamín B
  Vitamín B
 • Vitamín C
  [vc_row][vc_column width="1/1" offset="vc_hidden-md vc_hidden-sm vc_hidden-xs" css=".vc_custom_1649058434059{padding-top: 15px !important;}"][vc_single_image image="224" alignment="center" border_color="grey" img_link_target="_self" link="https://www.medikament.sk/vitamin-c/22219-lipo-c-askor-forte-120-kapsul-8594060120829.html"][/vc_column][vc_column width="1/1" offset="vc_hidden-lg" css=".vc_custom_1649058439351{padding-top: 15px !important;}"][vc_single_image image="225" alignment="center" border_color="grey" img_link_target="_self" link="https://www.medikament.sk/vitamin-c/22219-lipo-c-askor-forte-120-kapsul-8594060120829.html"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/1" css=".vc_custom_1649063004441{margin-bottom: 4px !important;}"][vc_column_text css=".vc_custom_1649062707311{margin-bottom: 0px !important;}"]
  Snažíte sa budovať a chrániť svoju imunitu, no aj tak často podliehate krátkodobým prechladnutiam? Možno vám chýba vitamín C. Viete, na čo je dobrý, čo obsahuje a kde sa nachádza?
  Vitamín C si človek nedokáže tvoriť sám. Musí ho prijímať potrave (zdrojom prírodného vitamínu C je napríklad ovocie) alebo pomocou výživových doplnkov. Nemali by ho podceňovať nielen deti, ale ani dospelí.
  Dospelí a deti môžu prijímať najväčšie množstvo prírodného čistého vitamínu C v čiernych ríbezliach, šípkach, kiwi, brokolici, červenej kapuste, cherne, paprike, petržlene či v ružičkovom keli.
  Nedostatok vitamínu C sa nazýva skorbut a prejavuje sa zvýšeným krvácaním ďasien, krvácaním pod kožou či zníženou imunitou.
  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row gap="0" columns_placement="middle" css=".vc_custom_1649062817505{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}" el_class="morecategorybtnline"][vc_column width="1/1"][vc_button title="VIAC" target="_self" color="wpb_button" icon="none" size="wpb_regularsize" el_class="morecategorybtn"][/vc_column][/vc_row][vc_row gap="0" columns_placement="middle" el_class="morecategorycontent"][vc_column width="1/1"][vc_column_text]

  Odporúčaná denná dávka vitamínu C

  Dávkovanie vitamínu C sa líši v závislosti od veku dieťaťa a dospelého. Zatiaľ, čo dospelí by mali prijímať 100-120 mg vitamínu C denne, bábätku stačí približne 55 mg a deťom od 7-14 rokov 80-100 mg za deň.
  Spôsobov, ako užívať vitamín C, je viacero, najčastejšie sa však uprednostňuje ústne podanie.

  Vedľajšie účinky a predávkovanie

  Vitamín C sa rozpúšťa vo vode a prebytok telo vylúči. Neukladáme si ho do zásob a preto sa ním nemôžeme predávkovať. Pokiaľ však prijmete nárazovo väčšie množstvo, môže zaťažiť obličky a spôsobiť bolesť žalúdka.

  Vitamín C a tehotenstvo

  Telo tehotnej ženy spotrebúva všetky makroživiny a mikroživiny rýchlejšie. Vitamín C spotrebujú približne o 15 % rýchlejšie. Preto je vhodné ho dopĺňať častejšie a viac.

  Formy vitamínu C

  Liozomálny vitamín C

  Ak hľadáte najlepšie vstrebateľný a najúčinnejší vitamín C, v súčasnosti sa zamerajte na lipozomálne vitamíny. Dávkovanie lipozomálneho vitamínu C je podobné ako pri klasických vitamínoch. Zistite, aké priaznivé účinky majú lipozomálne doplnky výživy.
  Medzi najobľúbenejší lipozomálny vitamín C v tabletách patrí Lipo C Askor Forte kapsuly (120 ks). Prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu, imunite a k normálne činnosti kardiovaskulárneho systému.
  Najlepší lipozomálny vitamín C pre deti je tekutý Lipo C Askor Junior vo forme sirupu.

  Tablety na cmúľanie

  Ak preferujete cmúľacie cukríky, vyskúšajte Jamieson vitamín C 500 mg tablety na cmúľanie. Dospelým postačí dávkovanie 1-2 tablety denne.
  Tablety s postupným uvoľňovaním
  Medzi účinný a silný vitamín C patria kapsule s postupným uvoľňovaním. Obľúbeným produktom je Jamieson vitamín C 100 mg tablety (120 ks), ktoré zabezpečujú aj zdravý rast kostí, tvorbu kolagénu a zvyšovanie vstrebávania železa.
  Šumivé tablety s vitamínom C prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom, znižujú únavu sú sviežim nabudením každéhého dňa.

  Tekutý vitamín C - kvapky

  Pre niekoho príjemnejšou formou prijímania vitamínov patrí tekutá forma vitamínu C. Obľúbené sú kvapky nielen pre deti, ale aj pre dospelých.

  Vitamín C ako prášok

  Práškový vitamín C je praktickým doplnkom, predáva sa aj vo veľkých množstvách, ako je napríklad vitamín C Vemica 1 kg.Je vhodný najmä pre športovcov, aktívnych ľudí, fajčiarov či tehotné ženy.

  Vitamín C na pleť

  Niektoré krémy, séra, oleje a kapsule na tvár sú obohatené o vitamín C, vďaka ktorým sa koža spevňuje a zjednocuje. Vitamín C vyživuje aj suchú pokožku.

  Kombinácie s vitamínom C

  V ponuke nájdete aj kombinácie vitamínu C s inými vitamínmi a doplnkami. Obľúbený je vitamín C plus zinok či D3.
  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
 • Vitamín D
  [vc_row][vc_column width="1/1" css=".vc_custom_1649063004441{margin-bottom: 4px !important;}"][vc_column_text css=".vc_custom_1649934555598{margin-bottom: 0px !important;}"]

  Vitamín D výrazne napomáha k správnemu vývinu a zdraviu kostí, pomáha liečiť bolesť kĺbov a svalov či predchádzať poruchám imunitného systému. Nie každý ho však prijíma dostatok. Viete, čo obsahuje vitamín D, na čo je dobrý a ako ho užívať?

  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row gap="0" columns_placement="middle" css=".vc_custom_1649062817505{margin-top: 10px !important;margin-bottom: 10px !important;}" el_class="morecategorybtnline"][vc_column width="1/1"][vc_button title="VIAC" target="_self" color="wpb_button" icon="none" size="wpb_regularsize" el_class="morecategorybtn"][/vc_column][/vc_row][vc_row gap="0" columns_placement="middle" el_class="morecategorycontent"][vc_column width="1/1"][vc_column_text]

  Aké potraviny obsahujú vitamín D?

  Vitamín D je rozpustný v tukoch a prirodzene prítomný v niektorých potravinách. Telo si ho vyrába samo zo slnečného žiarenia, keď zasiahne pokožku.

  Najčastejšie sa nachádza v hodnotnej strave, ako je rybí tuk z tučných rýb (losos či makrela). V menších množstvách sa nachádza aj v zelenine, žĺtkach či mäse.

  Ak ho nedokážete prijať dostatok, je nutné ho zabezpečiť v doplnkoch výživy.

  Nedostatok a vedľajšie účinky vitamínu D

  Príznakov pri nedostatku vitamínu D je viac. Môžu sa objaviť rôzne kardiovaskulárne choroby či kognitívne poruchy. Nedostatok vitamínu D spôsobuje aj rozmazané videnie.

  Pozor však na vedľajšie účinky pri predávkovaní vitamínom. Môže spôsobiť poruchy srdcového rytmu, nechuť do jedla, extrémne chudnutie či nadmerné močenie pri dlhodobom ukladaní v srdci a obličkách.

  Jeho význam je dôležitý aj pri Covid-19.

  TIP: Ak chcete zistiť, koľko vitamínu D sa nachádza vo vašom tele, vyskúšajte domáci test na vitamín D a získajte svoje hodnoty. Cena testu odráža jeho veľmi presný výsledok.

  Odporúčaná denná dávka vitamínu D3

  Pri užívaní vitamínu D sa pridŕžajte odporúčaného dávkovania v príbalovom letáku. Deti do jedného roka by mali prijať 400 IU, staršie deti 600 IU a dospelí až 2000 IU.

  O niečo dôležitejšie je prijímať vitamín D aj počas tehotenstva, keďže vtedy telo tehotnej ženy spotrebúva všetky živiny rýchlejšie.

  Ak beriete vitamín D prostredníctvom tabliet, nie je presne stanovený čas počas dňa, kedy ho užívať.

  Formy vitamínu D

  Vitamín D – kvapky

  Obľúbenou formou prijímania déčka nielen pre deti, ale aj pre dospelých sú kvapky. Jamieson vitamín D kvapky s 1000 IU prispievajú k optimálnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu pri raste detí.

  Lipozomálny vitamín D

  AVITA lipozomálny vitamín D3 vo forme roztoku ponúka mimoriadne vysokú vstrebateľnosť. Patrí medzi najúčinnejšie vitamíny.

  Kombinácie s vitamínom D

  Zákazníkmi otestované a obľúbené sí kombinované vitamíny v tabletách. Pastilky Jamieson vitamín D, Zinok a vitamín C maximálne posilňujú imunitu.

  Jamieson vitamín D3 a K2 prispieva k správnej zrážanlivosti kostí a k udržiavaniu zdravých kostí, zubov a svalov.

  Vitamín D – sprej

  Výživový doplnkom vo forme oleju v spreji DeVit Direct D3 s až 10 000 IU v každej dávke sa užíva jedenkrát týždenne, no je nevhodný pre deti.


  [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
 • Vitamín E
  Vitamín E

Filter

Použité filtre:

Vitamíny 464 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 464 položiek
 • Noventis Vitamín E 100 cps 2x25 ks (50 ks)
  2,58 € Skladom
  Noventis Vitamín E 100 cps 2x25 ks (50 ks)

  Noventis s.r.o.

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín E

  VITAMÍN E 100: Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Viac na adcc.sk

  2,58 €
 • Výhodná cena SlovakiaPharm
  Expirácia 04/2023
  Slovakiapharm B-KOMPLEX + vitamín C tablety 30 ks
  1,69 € 1,99 € -15% Skladom
  Slovakiapharm B-KOMPLEX + vitamín C...

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín B

  Výživový doplnok je komplexom vitamínov B1, B2, B3, B5, B6 a B12 obohatený o vitamín C prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnemu fungovaniu nervového systému. Viac na adcc.sk

  -15% 1,99 € 1,69 €
  Znížená cena!
 • BIOMIN Vitamín D3 Ultra 7000 IU kapsuly 30 ks
  10,13 € Skladom
  BIOMIN Vitamín D3 Ultra 7000 IU kapsuly 30 ks

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín D

  Výživový doplnok s obsahom vitamínu D (D3 – cholekalciferol). Tento vitamín nazývame aj ako slnečný vitamín, pretože 90% získavame zo slnka. S pohodlným dávkovaním 1 x do týždňa.

  10,13 €
 • LIPO C ASKOR sirup 136 ml
  14,64 € Skladom
  LIPO C ASKOR sirup 136 ml

  inPHARM

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín C

  Výživový doplnok Odporúčaný pri stavoch sprevádzaných zvýšenou potrebou vitamínu C, obsahuje tekutý lipozomálny vitamín C. Vitamín C: prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a k zníženiu miery únavy a vyčerpania prispieva k správnej psychickej činnosti a činnosti nervovej sústavy prispieva k...

  14,64 €
 • BIOMIN Vitamín D3 Extra 5600 IU kapsuly 30 ks
  8,14 € Skladom
  BIOMIN Vitamín D3 Extra 5600 IU kapsuly 30 ks

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín D

  Výživový doplnok s obsahom vitamínu D (D3 - cholekalciferol) prispieva: k správnemu vstrebávaniu / využitiu vápnika a fosforu, k normálnej hladine vápnika v krvi, k udržaniu zdravých kostí, zubov, svalov, k správnemu fungovaniu imunitného systému. 1 kapsula želatínového pôvodu obsahuje: Vitamín D3 (cholekalciferol) 140 µg t.j....

  8,14 €
 • JAMIESON VITAMÍN E 200 IU kapsuly 100 ks
  10,20 € Skladom
  JAMIESON VITAMÍN E 200 IU kapsuly 100 ks

  Jamieson Laboratories

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín E

  Výživový doplnok Vitamín E 200IU prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Každá kapsula obsahuje: Vitamín E (d-alfa tokoferyl acetát).............................134 mg Viac na adcc.sk

  10,20 €
 • GENERICA B-komplex forte tablety 20 ks
  1,83 € Skladom
  GENERICA B-komplex forte tablety 20 ks

  GENERICA spol. s r.o.

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín B

  Výživový doplnok. B-komplex je súhrnné označenie pre vitamíny skupiny B, ktoré patria medzi vitamíny rozpustné vo vode. Vitamín B1: prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a správnej funkcii psychiky. Napomáha k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnej funkcii srdca.   Vitamín B2: prispieva k...

  1,83 €
 • GENERICA Coenzym Q10 60 mg + E vitamin kapsuly 60 ks
  12,54 € Skladom
  GENERICA Coenzym Q10 60 mg + E vitamin...

  GENERICA spol. s r.o.

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín E

  Výživový doplnok GENERICA Coenzym Q10 + E vitamín v olejovej forme mäkkých želatínových kapslí. Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Pod pojmom oxidačný stres rozumieme porušenie rovnováhy medzi vznikom voľných radikálov a ich odstraňovaním pomocou prirodzených vychytávačov – bunkových antioxidantov. Voľné radikály sa...

  12,54 €
 • Výhodná cena SlovakiaPharm
  Slovakiapharm VITAMÍN D3 2000 IU 60 kapsúl
  5,10 € 6,00 € -15% Skladom
  Slovakiapharm VITAMÍN D3 2000 IU 60 kapsúl

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín D

  Vyživový doplnok obsahujúci vitamín D3.

  -15% 6,00 € 5,10 €
  Znížená cena!
 • LIPO C ASKOR JUNIOR sirup 110 ml + darček testovacie prúžky 5 ks
  9,45 € Skladom
  LIPO C ASKOR JUNIOR sirup 110 ml + darček...

  inPHARM

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín C

  Výživový doplnok. Odporúčaný pri stavoch sprevádzaných zvýšenou potrebou vitamínu C, obsahuje tekutý lipozomálny vitamín C. Vitamín C prispieva: k prirodzenej obranyschopnosti a odolnosti organizmu, k normálnej funkcii imunitného systému, k duševnej rovnováhe, normálne psychické činnostia činnosti nervovej sústavy, k normálnej činnosti...

  9,45 €
 • GENERICA B-komplex kapsuly 50 ks
  2,59 € Skladom
  GENERICA B-komplex kapsuly 50 ks

  GENERICA spol. s r.o.

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín B

  Výživový doplnok. Komplex základných vitamínov skupiny B v malých kapsulách, ktoré sa ľahko prehĺtajú. Obsahuje vitamíny B1, B2, B6, kyselinu pantoténovú a niacín. Viac na adcc.sk

  2,59 €
 • GENERICA Vitamin E 100 I.U. kapsuly 50 ks
  2,72 € Skladom
  GENERICA Vitamin E 100 I.U. kapsuly 50 ks

  GENERICA spol. s r.o.

  Doplnky stravy/Vitamíny a minerály/Vitamíny/Vitamín E

  Vitamín E: prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom Pod pojmom oxidačný stres rozumieme porušenie rovnováhy medzi vznikom voľných radikálov a ich odstraňovaním pomocou bunkových antioxidantov. Voľné radikály sa dostávajú do tela zvonka prachom, smogovými časticami, cigaretovým dymom, vyprážanými jedlami, alebo sa vytvárajú aj v organizme...

  2,72 €
Zobraziť 1 - 12 z 464 položiek