Predaj tohto produktu bol ukončený.

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg 12 ks

Značka: Paralen

Kód: ag178341

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg plo por vrecúška 1x12 ks

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefrínu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke, fenylefrín uvoľňuje dýchacie cesty.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí vrátane starších osôb a dospievajúci od 12 rokov:
Podáva sa 1 vrecko rozpustené v pohári horúcej (nie však vriacej) vody 1-4x denne. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 4 vrecká. Maximálna denná dávka paracetamolu sú 4 g.

Pacienti s renálnou insuficienciou
U pacientov s renálnou insuficienciou sa odporúča predĺžiť interval medzi dávkami: v prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10-50 ml / min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu <10 ml / min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 8 hodín.

Pacienti s hepatálnou insuficienciou
U týchto pacientov je vhodné nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Spôsob použitia

Liek je určený na perorálne podanie. Obsah vrecka sa rozpustí v pohári horúcej vody (ale nie vriacej) a teplý nápoj sa vypije. Ak sa počas liečby objavia zažívacie ťažkosti, užívajte liek spolu s jedlom.

Vlastnosti produktu

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg 12 ks

Recenzie

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg 12 ks

0.0 (0)

Prihlásiť sa pre recenziu

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg plo por vrecúška 1x12 ks

Liek obsahuje kombináciu dvoch liečiv – paracetamolu a fenylefrínu. Paracetamol pôsobí proti bolesti a horúčke, fenylefrín uvoľňuje dýchacie cesty.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí vrátane starších osôb a dospievajúci od 12 rokov:
Podáva sa 1 vrecko rozpustené v pohári horúcej (nie však vriacej) vody 1-4x denne. Interval medzi jednotlivými dávkami nemá byť kratší ako 4 hodiny.
Najvyššia jednotlivá dávka je 1 vrecko. Maximálna denná dávka sú 4 vrecká. Maximálna denná dávka paracetamolu sú 4 g.

Pacienti s renálnou insuficienciou
U pacientov s renálnou insuficienciou sa odporúča predĺžiť interval medzi dávkami: v prípade stredne ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu 10-50 ml / min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 6 hodín, v prípade ťažkej renálnej insuficiencie (klírens kreatinínu <10 ml / min) minimálny interval medzi dvomi dávkami má byť 8 hodín.

Pacienti s hepatálnou insuficienciou
U týchto pacientov je vhodné nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

Spôsob použitia

Liek je určený na perorálne podanie. Obsah vrecka sa rozpustí v pohári horúcej vody (ale nie vriacej) a teplý nápoj sa vypije. Ak sa počas liečby objavia zažívacie ťažkosti, užívajte liek spolu s jedlom.

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg 12 ks

PARALEN GRIP horúci nápoj Novum 500 mg/10 mg 12 ks

0.0 (0)

Prihlásiť sa pre recenziu