BARNYS ACTIVenzym kapsuly 120 ks

KF40198

Barny´s

Sila aktívnych enzýmov novej generácie obohatená o rutín. Pri zvýšenej fyzickej záťaži, pri rekonvalescencii, pre zlepšenie kondície, pre vyššiu odolnosť do sychravých zimných dní.

Viac detailov

Veľkosť balenia


34,65 €

Skladom - ihneď k odoslaniu

Barny´s

Doplnky stravy/Pohyb

Značka Barnys
Vlastnosti GMO free
Forma Kapsule
Určenie Pre dospelých
Kategória Doplnky stravy
Doplnok na Vitalitu, Imunita
Trápi ma Vyčerpanie , Únava

ACTIVenzym 120 cps

Prečo Barny's® ACTIVenzym?

Barny's®ACTIVenzym je rastlinný výživový doplnok obsahujúci unikátny komplex rastlinných enzýmov novej generácie vo vylepšenej kvalite s vyššou aktivitou enzýmov pre všetkých, ktorí chcú zostať vitálni a aktívni. Ideálny výživový doplnok pre zlepšenie kondície, na doplnenie rekonvalescencie, po zvýšenej fyzickej námahe a pre zvýšenie odolnosti počas zimných a sychravých dní. Jeho prepracovaná receptúra vyplýva z vedeckých štúdií. Táto špeciálne vybraná zmes enzýmov výhradne rastlinného pôvodu (pancreatin, papaín, bromelaín, proteáza, peptidáza) je navyše obohatená aj o dôležitý bioflavonoid - rutín.

Aké sú benefity Barny's® ACTIVenzym?

 • Komplexné zloženie enzýmov vyplývajúce z výsledkov vedeckých štúdií.
 • 100%-ný rastlinný pôvod, bez GMO.
 • Vegetariánske kapsule.
 • Široké spektrum pôsobenia enzýmov.
 • Receptúra doplnená o dôležitý bioflavonoid – rutín získaný výhradne z kvetných pukov stromu sofora japonská (Sophora japonica).
 • Nízke dávkovanie – iba 2 kapsuly na deň
 • Možnosť kombinovania s antibiotickou liečbou (zvyšuje absorpciu a účinok antibiotík!), nie však náhrada za ňu.
 • Ekonomicky výhodné balenie – až 120 kapsúl.

Čo sú enzýmy a prečo sú dôležité?

Bunky nášho organizmu nepretržite vykonávajú celý rad náročných úloh v súčinnosti s množstvom chemických látok, ktoré zabezpečujú našu každodennú existenciu. Každá zložka je pre naše telo veľmi dôležitá. K takýmto zložkám patria aj enzýmy.

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia úlohu tzv. biokatalyzátorov – umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by v organizme biochemické reakcie nemohli prebiehať. Sú zodpovedné za interakciu s inými chemickými látkami vo vnútri nášho tela, aby určité reakcie prebiehali nerušene. Ak dôjde k dysfunkcii enzýmov, môže to mať celý rad nepríjemných následkov.

V súčasnosti je známych cez 5000 enzýmov. V medicíne sa substitúcia zvieracími enzýmami využíva už niekoľko desaťročí. V poslednej dobe vzrástol záujem o vedecké štúdium rastlinných enzýmov, najmä vďaka ich biochemickým vlastnostiam. V súčasnosti medzi najviac preštudované a preferované rastlinné enzýmy radíme papaín a bromelaín.

Papaín

 • Papaín je rastlinný enzým, ktorý sa získava z latexu rastliny papáje melónovej (Carica papaya). Papaín sa získava narezaním šupky nezrelej papáje a následným zberom a sušením latexovej šťavy, ktorá vyteká z rezu. Čím je ovocie zelenšie, tým je papaín aktívnejší.
 • Papaín je proteolytický (štiepiaci) enzým, ktorý zohráva úlohu v mnohých dôležitých biochemických procesoch v organizme. Hydrolyticky „rozkladá“ peptidy a bielkoviny na jednoduchšie látky. Na rozdiel od väčšiny enzýmov je aktivita papaínu nezávislá od pH prostredia. Vďaka týmto vlastnostiam je aj vyhľadávaným výživový doplnkom u ľudí s tráviacimi problémami.

Bromelaín

 • Bromelaín je rastlinný enzým získavaný z exotickej, tropickej rastliny ananásu pestovaného (Ananas comosus), ktorý sa vyznačuje viacerými aktivitami v mnohých oblastiach medicíny. Pre svoju účinnosť, vysokú dostupnosť a relatívnu jednoduchosť získavania je predmetom nevyčerpateľného záujmu vedcov.
 • Bromelaín je chemicky známy už od roku 1876, je klasifikovaný ako proteolytický – štiepiaci – enzým. V závislosti od časti, z ktorej bol enzým izolovaný, sa rozlišujú dva typy enzýmov – stonkový a plodový bromelaín. Tieto dva typy enzýmov sa líšia svojou biologickou aktivitou, štruktúrou a fyzikálno-chemickými vlastnosťami. V potravinárskom, medicínskom a farmaceutickom priemysle sa prakticky používa len „stonkový bromelaín“. Získanie bromelaínu z tejto časti ananásu je oveľa výhodnejšie, pretože koncentrácia enzýmov v stonkách ananásu je vyššia ako v plodovej časti.
 • Bromelaín sa podieľa na štiepení bielkovín na peptidy a aminokyseliny a práve z tohto dôvodu sa pridáva do doplnkov stravy podporujúcich tráviace procesy. Bromelaín svojou aktivitou tiež zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok v tele.

 

Pancreatin Alternative 4X (amyláza, lipáza, proteáza)

 • Pancreatin Alternative 4X je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a proteáza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (rozkladá škroby na cukry, tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a aminokyseliny). Pancreatin sa podieľa bežným spôsobom na trávení, čím sú živiny z potravy správne využívané, a tým sa organizmus udržiava v prirodzene optimálnej kondícii.

Peptidáza a proteáza

 • Bielkoviny (proteíny) sú zložité makromolekuly, bez ktorých by organizmus nedokázal existovať. Avšak, vie ich zužitkovať iba v tom prípade, pokiaľ ich má k dispozícii v „jednoduchej - rozloženej“ forme. Trávenie bielkovín (proteolýza) začína v žalúdku, aj keď väčšina trávenia bielkovín sa uskutočňuje v tenkom čreve. Konečným produktom trávenia proteínov sú aminokyseliny, ktoré sa ľahko vstrebávajú v tenkom čreve a transportujú krvou do cieľových orgánov. Degradáciu bielkovín a peptidov v tráviacom systéme a v tkanivách uskutočňujú hydrolyticky účinné enzýmy ako peptidáza a proteáza. Peptidáza a proteáza sú proteolytické – štiepiace enzýmy. Ich úlohou je štiepiť bielkoviny až na úroveň aminokyselín

Rutín (flavonoid)

 • Rutín je silný flavonoid rastlinného pôvodu, ktorý je prítomný vo väčšine ovocia a zeleniny. Flavonoidy sú produkty sekundárneho metabolizmu v rastlinách. Flavonoidy radíme k antioxidantom a súčasná vedecká komunita ich uznala za jedinečnú triedu terapeutických molekúl, vďaka ich rôznorodým vlastnostiam. Tieto zlúčeniny môžu interagovať s voľnými radikálmi. Voľné radikály sú chemické látky v tele, ktoré dokážu poškodzovať DNA. Ak dôjde v organizme k preťaženiu voľnými radikálmi, dochádza k tzv. oxidačnému stresu.

Čo ste o enzýmoch určite nevedeli?

Papaín sa v minulosti využíval na „zmäkčenie“ mäsa, ktoré sa konzumuje v jeho pôvodnej podobe v Južnej Amerike. V súčasnosti sa pridáva aj do niektorých zubných pást ako prostriedok na bielenie zubov. Papaín má tiež schopnosť štiepiť bielkovinové väzby formujúceho sa zubného plaku, vďaka čomu sťažuje jeho tvorbu a adhéziu k zubnému povrchu.

Bromelaínový extrakt obsahuje okrem rôznych peptidáz aj ďalšie zložky, ako sú fosfatázy, celulázy, peroxidázy, glykoproteíny, sacharidy, niekoľko inhibítorov proteáz a organicky viazaný vápnik.

Proteáza v zdravom organizme má vplyv na koncentráciu prijímaných aktívnych látok v tkanivách.

Dávkovanie:

Dospelí užívajú 1 kapsulu 2 x za deň, najlepšie ráno a večer, 30-60 minút pred jedlom. Kapsuly zapite dostatočným množstvom vody. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť!

Upozornenie:

Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy! Uchovávajte mimo dosahu malých detí! Dbajte na pestrú a vyváženú stravu a zdravý životný štýl! Výrobok nie je určený pre deti, osoby do 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy! Nepoužívajte pri známej precitlivenosti na niektorú zložku prípravku, resp. na druhy ovocia: ananás a papája! O vhodnosti užívania výživového doplnku v prípade vrodených alebo získaných porúch koagulácie a súčasného užívania s antikoagulanciami (liekmi na riedenie krvi) sa poraďte s vaším lekárom! Nepoužívajte, pokiaľ je obal porušený! Skladujte v suchu a tme, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri teplote do 25 °C! Po otvorení uchovávajte podľa skladovacích podmienok! Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedenom na obale. Obsahuje siričitany, môže obsahovať stopy sóje, mlieka, laktózy a pšenice.

Napísať recenziu

BARNYS ACTIVenzym kapsuly 120 ks

BARNYS ACTIVenzym kapsuly 120 ks

Sila aktívnych enzýmov novej generácie obohatená o rutín. Pri zvýšenej fyzickej záťaži, pri rekonvalescencii, pre zlepšenie kondície, pre vyššiu odolnosť do sychravých zimných dní.

Podobné produkty